PŘEDSTAVENÍ PROJEKTU
Nový projekt developerské společnosti JRD, protagonisty zdravého bydlení na českém trhu, potvrzuje starou pravdu, že tam, kde se dařilo pěstování kvalitního vína, se daří i vzniku toho nejlepšího bydlení, které potřebuje stejně jako víno osluněný jižní svah, a v případě bydlení i krásný výhled do okolní krajiny.
To všechno Císařská vinice splňuje. Stejně jako víno, jehož osobitou chuť, vůni a průzračnost ovlivňují podíl sluneční záře a charakter podloží, jež podle umění vinaře utvářejí originální produkt, vzniká na viničním svahu pod Ladronkou atraktivní rezidenční bydlení, na němž se pod supervizí developera, nebo chcete-li jako u vína pěstitele jeho odrůdy, podílejí renomovaný architektonický ateliér Podlipný Sladký architekti, co se týče stavby, v interiérech proslulé studio Olgoj Chorchoj a v zahradách před domy um známého krajináře a zahradního architekta Ferdinanda Lefflera z ateliéru Flera.
Grand Cru Living – z lásky k dokonalosti! To je motto výroby kvalitního vína i bydlení v Císařské vinici.
Koncepce projektu
Rezidenční soubor, jehož architektem je známý pražský ateliér Podlipný Sladký architekti, zahrnuje dva bytové domy a sedm rodinných domů, které jsou na svahu umístěny ve dvou liniích navržených po vyšší „bytové vrstevnici“ a nižší „vrstevnici vilové“.
Mezi nimi nad přístupovou komunikací od ulice Smrčínská vznikne péčí známého krajináře a zahradního architekta Ferdinanda Lefflera z ateliéru Flera veřejný park. Zahrada bude sloužit všem obyvatelům areálu jako přírodně esteticky tvarovaný prostor klidu a odpočinku věnovaný především trávení volného času. Zejména pro majitele bytů výše postavených rezidencí však bude v každém ročném období i pastvou pro oči každodenního výhledu.
Bytový segment projektu tvoří dva bytové domy pojmenované po odrůdách bílých vín. Samostatný pětipodlažní Chardonnay a vzájemně propojený dům o čtyřech sekcích, které tvoří pětipodlažní Sauvignon a Tramin, čtyřpodlažní Riesling a dvoupodlažní Veltlin. Až na ten nejnižší jsou všechny navrženy s posledním ustupujícím podlažím a v přízemí s předzahrádkami.
Společnou vlastností většiny bytů je díky velkoformátovým francouzským oknům impozantní výhled do zeleně a okolní krajiny až na Motolský park a protilehlou Cibulku. Na opačné straně jsou pak interiéry díky jižnímu slunci přirozeně prosvětlovány denním světlem.
Rodinné vily ve druhé nižší linii jsou řešeny jako třípodlažní stavby se zelenou střechou, vnitřní garáží a jižní zahradou. Sedm vil této linie nese názvy odrůd červených vín. Tři z nich jsou řadové domy Pinot, Cabernet, Merlot, další čtyři, Malbec, Grenache, Syrah a Nebbiolo, jsou samostatné domy.
Typy bytů a domů
V bytové části areálu je navrženo celkem 69 bytů v dispozicích od 1 + kk (33,5 m
2) až po 5 + kk (149,1 m
2) s velkými terasami v nejvyšších ustupujících podlažích. Každý z bytů má prostorný balkon nebo velkou terasu, byty v přízemí také předzahrádky.
Rodinné domy jsou projektovány v dispozicích 4 + kk (řadové rodinné domy) a 5 + kk (solitérní vily) s krásnými zahradami o ploše 320 až 1077 m
2 orientovanými na jih.
Chytré řešení vnitřního prostoru s důrazem na úložné prostory účelně propojuje obytnou plochu s okolím a zároveň zajišťuje rezidentům maximální míru soukromí.
Standardní vybavení
Developerská společnost JRD je na českém trhu známa jako první, která na českém trhu představila koncept zdravého bydlení, jenž reprezentuje ekologické desatero: zdravý vzduch, příjemné klima, přirozené světlo, tiché vnitřní prostředí, zdravé materiály, kvalitní návrh osvětlení, duševní rovnováhu, místo pro volný čas, dostatek zeleně, a za desáté, což je nejdůležitější, odhodlání to všechno realizovat.
V tomto duchu nabízí i zařízení bytů a rodinných domů, které je navrženo ve standardu Exclusive. Vybrané jednotky, označené +, jsou ve standardu Exclusive plus (rozdíl je zejména ve vytápění a chlazení prostřednictvím stropních konstrukcí).
Interiérového vybavení se zmocnili designéři prof. Michal Froněk a Jan Němeček ze známého studia Olgoj Chorchoj, kteří navrhli inspirativní řešení interiérů obytných prostor tak, aby vynikly jejich dispozice. Olgoj Chorchoj vystavovalo například v galerii Moss a v Radio House Gallery v New Yorku, v londýnské galerii Vessel, vystavuje také na milánském Design Weeku. Michal Froněk osobně navrhuje pro Císařskou vinici detaily interiérových řešení a vybírá standard vybavení.
Všechny domy a byty jsou vybaveny jednotkami s řízeným větráním a rekuperací tepla, které zajišťují v každém okamžiku čerstvý a filtrovaný zdravý vzduch. Předchází se tak alergiím, vydýchanému prostředí a zbytečnému úniku energií. Součástí standardu vil je vytápění a chlazení stropy, tepelné čerpadlo, velkoformátová okna s trojskly a předokenními žaluziemi, extenzivní zeleň na střechách, promyšlené dispozice a prostorná zahrada.
Standardní vybavení najdete
zde
.